Yaşam AnaliziHiçbir şey tesadüf değildir. Yaşam kalitenizi belirleyen etkenler   artık bugününüze hizmet etmiyor ise  ;  bu güne kadar edindiğiniz inanç kalıplarınızı değiştirmeniz mümkündür.

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir

 

Her birimizin sahip olduğu geçmişimizin kronolojik yapısını belirleyen “ tarih haritamız”  vardır, tarih yalnızca dünya tarihi ülke tarihi vb değildir kişisel olarak kişiye özgü  kişisel tarihimiz vardır , enteresan gelecektir hepimizin sahip olduğu bir de coğrafyamız vardır bu günkü fiziksel duyusal duygusal haritamız  köklerimizden gelen ve doğum anımızdan itibaren oluşumu devam eden   coğrafi-fiziksel  özelliklerimiz mevcuttur.

..

Kısacası ailemizden gelen bazı yaşamsal özellikler DNA kayıtlarımız aracılığı ile bize ulaşmış bilinçaltına hapsolmuştur  bu  inanç kalıpları   yaşadığımız her anımızı olayımızı  etki altına alarak hayatımıza yön vermiş olabilir

 Benzer bilinçaltı kayıtları bireyin yaşam kaderini  belirlemede her faktörden çok daha önemlidir.

 


Kişi  Haritası Analizinin Amacı Nedir?


1)  Kendi düşünce sisteminizi gözlemlemenizi sağlar.


2) Arzu ettiğiniz hayat kalitesine  ulaşmanızı sınırlayan set oluşturan  düşünce kalıplarınızın , alışkanlıklarınızın ve davranışlarınızın farkına varmanızı sağlar.


3) İşinize yaramayan eski  tozlu  dosyalarınızı değiştirip yeni bakış açıları  kazanmanızın yollarını gösterir.  


4) Zihin kütüphane gibidir  kitapları önünüze sererek arzu ettiğiniz kalite standartına  kavuşmayı formulize ederek  zihninizi kullanmanızı  öğretir.

yaşamak yaşamla bütün olmak bir sanattır, sanatla  yolculuk ise büyük bir keyiftir.

sormak istiyorum “ yaşam tarihinizle sizi btün kılan mutluluk skoru olarak 1-10 arası vereceğiniz puan kaç olurdu? Peki, niçin?

Alıştığınız yaşantınıza A , düşlediğiniz yaşantıya B dersek; optimum koşullarda A noktasından B noktasına ulaşma haritasını çıkarmanız için tasarlanmıştır.

Şu an içinde yaşadığınız A noktası ile hedefinizde ki B noktasına varmanız için size özgü tüm projeleri ortaya çıkartarak yepyeni bir kader yaratacağız..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s