İnsanların Geleceklerine dokunuyoruz

 

İnsanların geleceklerine dokunuyoruz

 

Nefes farkındalığı ve nlp teknikleri  ile sağlıklı  beden sağlıklı zihin ile kaliteli yaşamaya merhaba!

 

Sağlığınızı ,özgüveninizi ,kariyerinizi, ilişkilerinizi geliştirmek için özellikle de mutlu yaşayan birey olmanız için kişiye özgün  amaçların belirlenmesi gerekir.
Hayatınızı yönetmek kendi elinizde biçimlendirmek ; amacınız doğrultusunda hızlı adım atmak için gereken motivasyonu ve geniş bakış açısını nasıl kazanabilirsiniz?

Öncelikli davranışımız ; değerlerin tespiti ile başlamak  olacaktır.

Çünkü,Sizin  belirlenen hedeflere ulaşmanızı başarılı  olmanızı istiyoruz.

Bunu başaracak kişi sizsiniz..

 

Düşünün , işlenmemiş bir şelale neticede bir sudur onu elektrik enerjisine dönüştürerek insanlığın kullanımına sunmak fizik ve mühendislik işidir..

 Sizin enerjinizi bir form dahilinde biçimlendirerek sizi yaşamak istediğiniz model insana dönüştürmek   bu keyifli yolculuğu sizinle paylaşmak hedefe ulaşmak başarmanın en” özel “süreci olacaktır ..

 

“Benzer davranışlarda bulunarak farklı sonuçları beklemek  yerinde saymanın ötesinde geriye götürme eylemsizliğidir.. Hedefe ulaşmak ise danışmanınızla hareket limitlerinizi eyleme dökme sürecini kapsar”.

 

Bildiğimiz  ya da bilmediğimiz pek çok nedenlerimizden dolayı içinden çıkamadığımız zamanlar vardır . Bu anlarımız da çoklukla  geleceğimizi etkileyecek kararları alma noktasıdır.

 

Kişisel, işsel ,özel, sosyal ,aile içi bizi son derece rahatsız eden ve olumlu ilerlememizi engelleyen tutan bir şeyler vardır..

İşte o  bildiğiniz ama içinden bir türlü çıkamadığınışeylerden arınmanın rahatlığını yaşamak çok yakın

Kimimiz öğrenci kimimiz diplomalı işsiz olup bizi keşfedecek birilerini bekler dururuz  ya da  yaptığı işten mutsuz olup ürünlerinizi beklentilerinizin altında alıyorsunuzdur ..Veya iş yaşantımız sosyal yaşantımız son derece olumlu fakat  aile içi huzursuzluklarımız vardır

Hangimiz böylesi anları yaşamadık ki..işte tam bu arada gerçek anlamda bize yol gösterecek bir danışman ararız ya en yakın arkadaşımız ile ya da düşüncelerine güvendiğimiz birine ihtiyaç duyarız.

Günümüzde , bireye  kendini  tanıma fırsatını yaratacak bir profesyonel desteğe ihtiyaç kaçınılmazdır

İşte bu keskin sınırlarda   can simidi olacak profesyonel  bir danışman ile işbirliği  zorunluluktur.

 

 

Öğrencisiniz ,sınav  hazırlığı bir handikap gibidir bir yandan dershaneye yetişme bir yandan okul programı diğer yanda  yaşın verdiği doğal psiko-biyolojik süreç içinden çıkılmaz nedenlere sürükler


İşinden başını kaldıramamaktan, yakınlarına ve kendine vakit ayıramamaktan yakınan ya da hayatta ne yapmak ve ne olmak istedikleri konusunda belirsizlik yaşayan kişilerin yaşamlarını dengelemek sorunların farkına vararak çözümlere birlikte ulaşmak .. Bunun sonucunda bireyler, yaşam kalitelerini artırmak için ulaşmak istedikleri hedefleri ve bunun için hangi becerilere ihtiyaç duydukları belirleyerek, hazırlanan eylem planı statik yaşamayı başarırlar.

Bütün bunlar NLP nin içeriği  ve Nefes Farkındalık koçluk çalışmalarıyla  birebir uygulanabilir özellikleri kapsama alanına alır;  koçluk da kolay ve pratik teknikler gerektirir .

 

 “Nefes Farkındalık Çalışmaları “ve  “NLP”   tekniklerinin sunduğu  sayısız fırsatlar bu ihtiyacı fazlasıyla karşılayacaktır .

Sizi yönlendirmek ya da sorularınıza yanıt vermek yerine, sorular sorarak sizin yanıtları bulmanıza yardımcı olarak , yaşamdan ne istediğinizi ve önceliklerinizi belirlemenize, hedefler koymanıza ve bunlara nasıl ulaşacağınızı görmenize yardımcı oluyoruz. 

Bunu yaparken çözüme odaklı bir biçimde çalışırak ve geçmişe ait fazlalıklarınızdan sizin ilerlemenizi engelleyen sorunlardan arınma çalışmaları yapıyoruz.

Koçluk ,hedefe varmak için keyifle yapılan yolculuktur.

 

  Kişisel Gelişimin Profesyonel Tasarımı & Pozitif ID

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s